امروز:

اعلام فهرست 32 نفره تیم ملی

دروازه‌بانها: علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، رشید مظاهری
مدافعان: سید جلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، محمد طیبی، سیامک کوروشی، عزت الله پورقاز، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، دانیال ماهینی، وریا غفوری
بازیکنان میانی: آندرانیک تیموریان، کمال کامیابی‌نیا، سعید عزت‌اللهی، داریوش شجاعیان، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی
مهاجمان: اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، رحیم زهیوی، مهدی ترابی، علیرضا جهانبخش، وحید امیری، مهدی طارمی، احسان پهلوان، سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد و سروش رفیعی
این بازیکنان باید ظهر روز دوم خرداد خود را در هتل آزادی به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند. بازیکنان دعوت شده باید گذرنامه خود را به همراه داشته باشند.
همچنین بر اساس اعلام کادر فنی تیم ملی،  برنامه بازیکنانی که درگیر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و فینال جام حذفی هستند پس از پایان این بازیها به آنها اعلام خواهد شد.


نوشته شده در : جمعه 31 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: فهرست ، تیم ملی ، فهرست تیم ملی فوتبال ،

ایران - روسیه؛ ضیافت قهرمانی در شیراز

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی كشتی فرنگی ایران صبح امروز در دیدار نیمه نهایی جام جهانی كشتی فرنگی شیراز برای راهیابی بهزفینال رو در روی تركیه قرار گرفت. ایران كه در روز گذشته موفق شده بود اوكراین و آذربایجان را شكست دهد با انگیزه تمام به میدان آمد تا حریف روسیه در فینال شود.


محمد بنا سرمربی تیم ملی برای این دیدار ترکیب مهرداد مردانی ،مهدی زید وند ،عظیم گرمسیری ،سعید عبدولی ،رامین طاهری ،حسی نوری ،مهدی علیاری و بشیر باباجان زاده را برای سرشاخ شدن با تركیه به میدان فرستاد كه جز مهدی علیاری تمام فرنگی كاران برنده میدان بودند.


تركیه هم شریف یاکوب کلیچ،عبدالسامت گونال ،سلجوق خان،عثمان کوشه،دوگان گوکتاس،کانسو ایلدیم،دوگان ایلماز   وعلی نالی ارسلان برای مبارزه با ایران بود كه تنها یك برد در ٨ دیدار حاصل تلاش آنها بود.


با این پیروزی تیم ملی كشتی فرنگی پا به دیدار فینال گذاشت تا حریف روسیه قدرتمند برای كسب عنوان قهرمانی و مدال طلا شود. این دیدار ساعت ١٧:١٥ به صورت مستقیم از شبكه سوم سیما پخش خواهد شد.

 

٥٩ كیلوگرم؛ مهرداد مردانی

 

تیم ایران در اولین کشتی خود در وزن ۵۹ کیلو گرم موفق شد توسط مهرداد مردانی اولین پیروزی خودش را مقابل ترکیه در دیدار سرنوشت ساز تعیین فینالیست بدست اورد. مردانی در این کشتی با قدرت شریف یاکوب کلیچ را ضربه فنی کرد و هشت بر صفر پیروز شد.

 

 

٦٥ كیلوگرم؛ مهدی زیدوند

 


مهدی زیدوند چند در وزن ۶۶کیلو مقابل عبدالسامت گونال دومین نتیجه قاطع ضربه فنی را کسب کرد. زید وند که برای بار دوم در این مسابقات روی تشک رفت با نتیجه ده بر یک حریفش را شکست داد. حركات پی در پی و سریع او جایی برای عكس العمل حریف ترك باقی نگذاشت تا ایران یك قدم دیگر به فینال نزدیكتر شود.

 

 

٧١ كیلوگرم؛ عظیم گرمسیری

 

مسابقه دو تیم ملی ایران و ترکیه از جام جهانی کشتی فرنگی با برتری عظیم گرمسیری در وزن ۷۱ کیلو گرم مقابل سلجوق خان ادامه یافت. کشتی گیر کشورمان توانست با نتیجه ۵بر یک مقابل حریف ترک خود به برتری رسید تا تیم کشورمان سه بر صفر در نتیجه تیمی پیش بیفتد.

 

 

٧٥ كیلوگرم؛ سعیدعبدولی

 

سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلو گرم مقابل عثمان کوشه قرار گرفت. سعید که دیروز در کشتی اول مقابل اوکراین به میدان رفته بود مقابل آذربایجان استراحت کرد. عبدولی اولین امتیازش را با بیرون رفتن پای حریفش در دقیقه اول بدست آورد. عبدولی سومین امتیاز را با یک خاک از عثمان کوشه گرفت و با یک بدل روی فن فیتو کوشه دو امتیاز به جمع امتیازاتش اضافه کرد و در وقت اول پنج بر صفر پیش افتاد. عبدولی در ثانیه های آخر با یک خاک دیگر هقت امتیازی شد. وقت دوم آغاز شد،عبدولی تنها یک امتیاز تا ضربه فنی فاصله داشت. در همان بیست و پنجمین ثانیه کشتی به هدفش رسید. ایران با این نتیجه چهار بر صفر از ترکیه پیش افتاد تا تنها یک پیروزی تا رسیدن به فینال فاصله داشته باشد.

 

 

٨٠كیلوگرم؛ رامین طاهری

 

وزن هشتاد کیلو گرم و رامین طاهری که مقابل دچگان کوکتاس قرار گرفت. رامین طاهری که نشان داده یک کشتی گیر دفاعی است در همان دقیقه اول در خاک کشتی گیر ترک نشست. اما با بدلی که در خاک به خریف ترک در حال بارانداز زد سالن را به وجد اورد و و دو امتیاز گرفت. و در ادامه یک اخطار از حریفش گرفت تا کشتی با همین نتیجه دو بر صفر در سه دقیقه اول به پایان برسد. کشتی هنوز در تایم دوم شروع نشده بود که طاهری به زیبایی حریفش را خاک کرد و چهار امتیازی شد تا ایران دو دقیقه تا فینال جام جهانی کشتی فرنگی فاصله داشته باشد.

 

 

٨٥كیلوگرم؛ حسین نوری

 

وزن هشتاد و پنج کیلو گرم در حالی که تیم ملی ایران به فینال راه یافت آغاز شد. نوری که دیروز در همین وضعیت مقابل آذربایجان به حریفش باخته بود آمده بود که شایستگی هایش را به اثبات برساند و در سوی دیگر ترکیه ای ها به دنبال حفظ حیثیت و باخت با اختلاف کمتر بودند. نوری که در روز اول با درد معده نتوانسته بود آنچنان که باید کشتی بگیرد در دقیقه اچل یک اخطار از حریفش گرفت در ادامه با بیرون بردن پای کانسلو ایلدیم در سه دقیقه اول یک بر صفر جلو افتاد. تشویق های تماشاگران به نوری انگیزه زیادی داده بود دست از حمله بر نمی داشت. دومین اخطار و اولین امتیاز فنی باعث شد تا نوری سه بر صفر از حریفش پیش بیفتد. نوری در خاک ایلدیم نشست و باز هم غیرتمندانه دفاع کرد و ششمین پیروزی ایران را کسب کرد.

 

 

٩٨كیلوگرم؛ مهدی علیاری

 

کشتی هفتم تیم ایران و ترکیه آغاز شد. مهدی علیاری و دوگاان ایلماز به ترتیب با دوبنده ابی و قرمز مقابل هم قرار گرفتند. علیاری یک سر و گردن از حریفش بلند تر بود. وقتی در دقیقه دوم یک خاک از حریفش گرفت به دنبال سالتو بارانداز رفت که داور کشتی را سرپا داد. علیاری دومین اخطار را هم از حریفش گرفت تا یک امتیاز بگیرد اما در خاک در حال اجرای بارانداز شانه هایش به تشک خورد و دو بر یک از حریفش عقب افتاد. سه دقیقه دوم در حالی که کشتی گیر ترک با مصدومیت از صورت  روبرو شده بود آغاز شده بود. علیاری دو بر یک عقب بود و نمی خواست با این نتیجه  اولین شکست خورده تیم ملی باشد. تلاش های علیاری جواب داد و سومین اخطار هم به ایلماز داده شد تا همه چیز مساوی شود. در خاک علیاری در حالی که به دنبال اجرای فن سالتو بود ضربه هایی گردن حریف ترکش وارد کرد که با اعتراض شدید کادر فنی ترکیه ای ها روبرو شد. رییس تشک دو امتیاز برای این حرکت به ایلماز داد. علیزاده و جزینی مربیان ایران از علیاری خواستند تا به کارش ادامه دهد و اعتراض نکند. کشتی با همان نتیجه ۴بر دو به پایان رسید تا اولین شكست ایران مقابل تركیه رقم بخورد. این باخت در نتیجه بازی تغییری نخواهد داشت و فینالیست شدن ایران قطعی شده است. نکته جالب این مسابقه تشویق  ایلماز از سوی دیگر اعضای تیم کشتی ترکیه بود که بعد از باخت  شش بر یک آنها كمی این شادی عجیب به نظر می رسید.

 

 

١٣٠ كیلوگرم؛ بشیر باباجان زاده

 

کشتی آخر ایران در دور نخست آغاز شد. بشیر باباجان زاده مقابل علی نالی ارسلان قرار گرفت. باباجان زاده که از باخت علیاری انگیزه بیشتری برای برد داشت در همان دقیقه اول حریفش را در میانه تشک خاک کرد و دو بر صفر پیش افتاد. باباجان زاده سومین امتیازش را هم گرفت تا فریاد بشیر بشیر شیرازی ها را بلند کند. کشتی گیر ایران در حالی که کشتی گیر ترک به دنبال اجرای فن در کناره تشک بود شانه نالی ارسلان را به خاک زد که ابتدا رییس تشک چهار امتیاز داد. با این امتیاز باباجان زاده نه امتیازی شد اما با اعتراض ترک ها نتیجه هفت بر صفر شد این در حالی بود که بنا به رختکن رفته بود. باباجان زاده اما دست از تلاش بر نداشت و ده ثانیه بعد کشتی را با نتیجه هشت بر صفر با ضربه فنی تمام کرد.

 

 

نتایج انفرادی كشتی ایران و تركیه:

 

مهرداد مردانی، برنده – شریف كیلیچ (8- صفر)
66 كیلوگرم: مهدی زیدوند، برنده – عبدالسامت گونال (10- یك)
71 كیلوگرم: عظیم گرمسیری، برنده- سلجوق جان (5- یك)
75 كیلوگرم: سعید عبدولی، برنده- عثمان كوشه (8- صفر)
80 كیلوگرم: رامین طاهری، برنده – دوگان گوكتاس (4- صفر)
85 كیلوگرم: حسین نوری، برنده- كانسو ایلدیم (3- صفر)
98 كیلوگرم: مهدی علیاری - دوگان ایلماز، برنده (2- 4)
130 كیلوگرم: بشیر باباجان زاده، برنده- علی نالی ارسلان (8- صفر)

 

گزارش مستقیم از شیراز: میثم حجتی

 منبع: ورزش 3


نوشته شده در : جمعه 31 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

آتش بازی فرنگی کاران در شیراز

59 کیلوگرم، سامان عبدولی؛ برد مطمئن در دیدار اول


کشتی وزن اول ،سامان عبدولی با دوبنده ابی مقابل ساکت گولیف قرار گرفت. عبدولی جای مردانی را در ترکیب صبح ایران گرفته. بود. محمد بنا با گذاشتن کلاه روی سر سامان را کوچ می کرد ،اولین اخطار به عبدولی داده شد و کشتی گیر ایران در خاک حریف آذربایجانی خود نشست و نگذاشت حریفش راه به جایی ببرد.


بیست ثانیه از اخطار عبدولی نگذشته بود چارتر 118 که با تلاش کشتی گیر ۵۹کیلو  ایران به گولیف اخطار داده شد اما عبدولی هم نتوانست کاری از پیش ببرد تا وقت اول با نتیجه صفر بر صفر به پایان برسد.

 

وقت دوم با تلاش کشتی گیر آذربایجانی آغاز شد و عبدولی برای بار دوم اخطار گرفت تا ساکت آذربایجانی یک بر صفر از حریف ایرانی اش پیش بیفتد اما در حالی که ساکت به دنبال زدن بار انداز بود عبدولی بدل زد و دو امتیاز از حریفش گرفت که با اعتراض کادر فنی ایران نسبت به امتیاز داده شده داوران فیلم را دوبله مشاهده کردند و سه امتیاز به عبدولی داده شد تا نتیجه مسابقه سه بر یک به نفع عبدولی شود و یک اخطار به آذربایجان دهند.

 

تماشاگران با شعار سامان با تعصب عبدولی را شارژ کردند تا کشتی در نهایت با همین امتیاز سه بر یک به نفع تیم ملی ایران در اولین دیدار به پایان برسد.

 

66 کیلوگرم، امید نوروزی؛ آتش بازی در شیراز


حضور امید نوروزی در بین هم شهریان خود سالن دستغیب شیراز را به انفجار رساند. او مقابل آزاد علی اف از آذربایجان دیدار ۶۶کیلو ایران و آذربایجان را آغاز کردند. فریاد شیرازی ها در تشویق نوروزی بود که چمیانی مربی همیشگی اش را در کنار بنا کوچ خود می دید. تلاش های نوروزی ثمر داد و اولین اخطار به نفع نوروزی در دقیقه دوم و دو بار انداز پشت سر هم و بعد از آن یک سالتو چهار امتیازی و پایان مسابقه در ۱:۵۹ ثانیه با نتیجه هشت بر صفر.

71 کیلوگرم، افشین بیابانگرد؛ سومین حریف هم تسلیم شد


کشتی وزن71 کیلو در وزن سوم مسابقات شروع شد ، روحین میکاییل اف مقابل افشین بیابانگرد قرار گرفت . افشین که صبح هم کشتی گرفته بود با دو بنده ابی مقابل حریف خود قرار گرفته بود در همان ثانیه بیست مسابقه با ضربه سر خطای میکاییل اف دو بر صفر از حریفش پیش افتاد.

 

بیابانگرد دست از تلاش بر نداشت و یک اخطار دیگر خرید بلیط چارتر پر وقت اول از حریفش گرفت و نتوانست در خاک فیتو را اجرا کند تا وقت اول با نتیجه دو بر صفر به نفع بیابانگرد به پایان برسد.

 

آغاز وقت دوم یا نیمه دوم کشتی با تشویق های بی امان تماشاگران در دستغیب شیراز و طبل های ستار کشتی با اخطار دیگری به نفع افشین همراه شد. یک امتیاز فنی ،و سه بر صفر تا کشتی در سرپا ادامه داشته باشد.

 

بیابانگرد انگار خسته نمی شود مثل باران بر حریفش می تاخت تا چهارمین امتیازش را بگیرد ،کشتی گیری آذری فشا زیادی را تحمل می کرد و چهار بر صفر بازنده شد تا ایران در کشتی تیمی سه بر صفر پیش بیفتد.

75 کیلوگرم، پیام بویری؛ ضربه فنی حاصل اعتماد به پسرک فنی


چهره جدید تیم ملی پیام بویری در وزن ۷۵کیلو برای ایران مقابل شلمیستان گولوزاده قرار گرفت و در همان دقیقه اول یک بر صفر با بیرون بردن حریف از تشک پیش افتاد.

 

دو کشتی گیر فشار زیادی به هم آوردند اخطار کم کاری به آذربایجانی داده شد ،،پیام در خاک دو بار انداز متوالی رو حریفش زد تا پنج بر صفر پیش بیفتد و وقت اول با همین نتیجه به پایان برسد.

 

تماشاگران شیرازی با موج مکزیکی سه دقیقه دوم را آغاز کردند، بلیط هواپیما یک امتیاز دیگر با بیرون رفتن پای کشتی گیر آذربایجانی از تشک به بویری داده شدتا ششمین امتیاز و در پی آن هفتمین و هشتمین امتیاز با همین شیوه به بویری برسد و پیام کشتی ایران با هشت امتیاز حریفش را از پیش رو بردارد. ایران با این پیروزی چهار بر صفر پیش افتاد.

 

 

80 کیلوگرم، یوسف قادریان؛ بدون شکست مقابل آذربایجان


کشتی پنجم و دیدار یوسف نادریان در وزن ۸۰کیلو کرم مقابل امین احمد اف ساعت ۱۷:۴۷ دقیقه آغاز شد. نادریان مقابل احمد اف قرمز پوش دیدار سختی را پشت سر گذاشت ،محمد بنا هر لحظه به نادریان میگفت آرام آرام ،نادریان یک اخطار کم کاری از حریف گرفت و در خاک با یک بارانداز سه بر صفر پیش افتاد.

 

وقت دوم با تشویق های بنا ،بنا از سوی تماشاکران شروع شد.

 

قادریان در سه دقیقه دوم مسابقه را استادانه اداره کرد و با همان نتیجه پیروز شد تا ایران مقابل آذربایجان به پیروزی پنج بر صفر برسد و دیدارهای دیگر حساسیت خود را از دست بدهد.

85کیلوگرم، حسین نوری؛ جدال حیثیتی


دیدار وزن ۸۵ کیلوگرم دو تیم بین حسین نوری و اسلام عباس اف شروع شد. این مسابقه برای دو کشور حسایت امتیاز تیمی نداشت اما آذربایجانی ها به دنبال اعاده حیثیت بودند.

 

نوری در دقیقه دوم حریفش را خاک کرد و دو بر صفر پیش افتاد و یک امتیاز هم از اجرای ناموفق سالتو و بیرون رفتم پای کشتی گیر آذربایجانی به امتیازاتش اضافه کرد تا سه بر صفر پیش بیفتد.

 

نوری  در یک غافلگیری دو امتیاز به عباس اف داد و وقت اول تمام شد.

 

نوری در ادامه حملاتش را ادامه داد و دو بار پای حریفش چارتر 724 را از تشک بیرون کرد که  تنها یک امتیاز از داوران گرفت. در اوج حملات نوری حرق آذربایجانی یک حاک و فن در روی خاک انجام داد و ورزشگاه را ساکت کرد نتیجه شش بر چهار به نفع عباس اف شد. کشتی با همین نتیجه به پایان رسید تا اولین باخت ایران رقم بخورد.

 

98 کیلوگرم، مهدی علیاری؛ ضربه فنی چاره حریف آذربایجانی بود


کشتی بعدی ایرانی ها در وزن ۹۸کیلو گرم با درخشش علیاری که صبح استراحت کرده بود آغاز شد. علیاری با باراندازهای سریع خود مثل یک سبک وزن در همان وقت اول شش بر صفر پیش افتاد.

 

و در چهل و ششمین ثانیه کشتی باز هم حال آذربایجانی ها را گرفت و هشت بر صفر با امتیاز تورمان ایوب اف را ضربه کرد.

 

130 کیلوگرم، بهنام مهدی زاده؛ پایانی خوش با طعم برد

 

دیدار این دو کشتی گیر مثل تمام سنگین وزن ها بیشتر در سرپا دنبال میشد که داوران یک اخطار کم کاری به نظریانی دادند. مهدی زاده در خاک با اجرای یک بارانداز دلاورانه دو بر صفر پیش افتاد تا دقیقه. سوم با نتیجه دو بر صفر به نفه ایران پیش رود.

 

تایم اول با همین نتیجه به پایان رسید تا مهدی زاده به سمت جزینی مربی سنگین وزن های ایران  برود.

 

وقت دوم با امتیاز سوم کشتی گیر ایرانی آغاز شد اما  با بیرون رفتن پای مهدی زاده یک امتیاز به آنها داده شد. یک امتیاز هم به دلیل اعتراض تا نتیجه سه بر دو شود. در حالی که بنا اعتقاد داشت پای مهدی زاده بیرون نرفته هیات داوران نظر دیگری داشتند.

 

کشتی وارد دقیقه آخر شد،و مهدی زاده با فریاد مربیان ایران به اداره کشتی ها پرداخت تا برد آخر ایران برای پیروزی مقتدرانه هفت بر یک از وزن آخر بیاید.

 

این در حالی بود که بنا در پایان کشتی از مهدی زاده راضی نبود و انتظار بیشتری از او داشت.

 

نتایج انفرادی دیدار تیم های ایران و آذربایجان:

 

59 كیلوگرم: سامان عبدولی، برنده- ساكت گولی اف (3- 1)
66 كیلوگرم: امید نوروزی، برنده- آزاد علی اف (8- صفر)
71 كیلوگرم: افشین بیابانگرد، برنده- روحین میكاییل اف (4- صفر)
75 كیلوگرم: پیام بویری، برنده- شامیستان گولوزاده (8- صفر)
80 كیلوگرم: یوسف قادریان، برنده- امین احمد اف (5- صفر)
85 كیلوگرم: حسین نوری- اسلام عباس اف، برنده (4- 6)
98 كیلوگرم: مهدی علیاری، برنده-  تورمان ایوب اف (8- صفر)
130 كیلوگرم: بهنام مهدی زاده، برنده- اویان نظریانی (3- 2)

 

میثم حجتی - شیراز

منبع: ورزش 3


نوشته شده در : پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

دکو: مورینیو بهترین گزینه برای یونایتد است

در حالی که فان‌خال خواهان ماندن روی نیمکت یونایتد برای فصل ینده است،‌شایعات درباره حضور مورینیو در اولدترافورد بار دیگر قوت گرفته است. دکو که تحت هدایت مورینیو در پورتو قهرمان چمپیونزلیگ شده، معتقد است که سرمربی پرتغالی بهترین گزینه برای یونایتد است.
او گفت:" نمی‌دانم که او به یونایتد خواهد رفت یا نه ولی به نظرم او بهترین گزینه است. در حال حاضر یونایتد نیاز دارد که تاریخ را تکرار کند و مورینیو بهترین گزینه برای هدایت آنهاست."
دکو درباره تجربه همکاری با آقای خاص گفت:" برای ما دوره فوق‌العاده ای بود زیرا در آن دوره خیلی چیزها از او یاد گرفتیم. نه فقط من بلکه دیگر بازیکنان. هر آنچه ممکن بود را بدست آوردیم. خاطرات خیلی خوبی داریم و مورینیو بهترین مربی من و آن نسل بود و حضور در پورتو تجربه استثنایی بود."
منبع : ورزش 3


نوشته شده در : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: دکو ، مورینیو ، منچستر یونایتد ، منچستر ، یونایتد ،

کلوت شهداد

کلوت به کوههای شنی ای می گویند که بر اثر عامل فرسایشی غالب کویر ” باد ” ایجاد می گردد و فرم ها و شکلهای مسحور کننده ای را ایجاد میکنند که کمتر کسی میتواند پس از دیدن این مناظر , انگشت به دهان نماند و مسحور این زیبایی بی مانند نشود.
کلوت که از ترکیب دو واژه” کل” به معنی “آبادی” و “لوت” که نام بیابانش هست آمده است. .
وقتی ناگهان در دل بیابان لوت چشمتان به سازه های خاکی عجیب و غریب بیفتد و این سازه های خاکی تا چشم کار میکنند دیده میشوند ، انگار وارد یک شهر شده اید. شهری بدون هیچ سکنه ای که انگار تنها برای ارواح ساخته شده. بلیط  هواپیما شاید برای همین است که میگویند اینجا شهر جن و پری است.

«شهداد» تا كرمان صد كیلومتر فاصله و تا شهر افسانه‌ای «كلوتها» 40 كیلومتر فاصله دارد. این خرید بلیط منطقه در بین زمینشناسان به یکی از «قطب های گرمایی زمین» معروف است. همین خشكی كویر ممکن است گردشگران را از اروپای سبز به ایران بكشاند.

در نزدیكی شهداد، «نبکا»‌ها (گلدانهای كویری) وجود دارد كه گاه طول آنها به 10 متر می رسد؛ در حالی که بلندترین نبکاهاى صحراهاى افریقا 3 متر طول دارند.
شهر افسانه‌ای کلوتها 11 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و فاصله اش با شهداد تنها 40 كیلومتر است؛ و حدود 20 هزار سال قبل، با فرسایش آبی و بادى، به وجود آمده است. در کویر شهداد، 100 هکتار نمکزار به شکل جوشش تخم مرغی وجود دارد که در هیچ جاى دنیا مشابه آن نیست. در محدوده‌ای 30 هزار کیلومتری، در دل لوت، هیچ حیاتی وجود ندارد. شاهد این ادعا جسد سالم گاوی است كه در زمستان سال ۱۳۶۵ در كویر لوت تلف شده است. پس از گذشت 15 سال از آن زمان، جسد این گاو – در حالی كه براثر نور شدید آفتاب خشك شده بود – بدون هیچ تغییری پیدا شد.
این گرما و خشكی بینظیر می شد تا بهترین منبع درآمد برای بومیان منطقه باشد، اما اكنون جز آزار و اذیت هیچ چیزی برایشان ندارد. افزایش شدید دمای هوا در تیر ماه، در بخش محروم شهداد كرمان، شمار زیادی از خانواده‌های محروم این منطقه را وادار به كوچ كرده است. عوارض افزایش دما تأثیر نامطلوب خود را در بخش كشاورزی بر جای گذاشته است.
«خبیص»، یا نام قدیم شهداد، درحاشیه غربی و دامنه شرقی چارتر 118 كوهستان سیرچ واقع شده است. این ‌بخش در پای بلندترین كوههای این ناحیه، یعنی سیرچ و جفتان، قرار گرفته است و ارتفاع بلندترین قله آن به 3هزار و 990 متر می‌رسد.
قلل ارتفاعات این كوهستان تا اواخر اردیبهشت‌ ماه پوشیده از برف است؛ ‌از این‌ رو، آبهای فراوانی به طرف دشت جریان دارد .
در حاشیه غربی دشت لوت، جز در منطقه بم، هیچ ‌مكانی به این اندازه از آب دایمی برخوردار نیست. به نظر می‌رسد كه از هزاران سال پیش، اطراف خبیص بزرگترین ناحیه برای تمركز جمعیت بوده است.
شهداد در ارتفاع 430 متری از سطح دریا قرار دارد. از سمت شرق فاصله آن تا دشت لوت حدود 30 كیلومتر و مشرف به جلگه‌ای است به نام تكاب كه بخش‌ اصلی خبیص را تشكیل می‌دهد.
آب دایمی شهداد از رودخانه «درختنگان» تأمین می‌شود. این رودخانه از ارتفاعات «هی‌نامان» سرچشمه شهر مشهد می‌گیرد و از راه دره درختنگان عبور می‌كند؛ در مدخل تنگه «چهار فرسخ»، به طرف شمال منحرف می‌شود، سپس از طریق آبادی ابراهیم‌آباد به سوی لوت جریان می‌یابد. آب این رودخانه در زمستان فراوان و در تابستان كم می‌شود. در تنگه چهار فرسخ، شعبه‌ای از رودخانه درختنگان جدا شده و مستقیم رو به شرق، به طرف شهداد، جاری است.
شهداد كنونی به شكل مثلثی است كه رأس آن به طرف دره «كناران» و قاعده آن به سمت شرق در حوزه تكاب قرار گرفته است و به كلوتهای موازی حاشیه لوت منتهی می‌شود. زمینهای شهداد تمام پوشیده از باغهای مركبات و خرماست.
اكنون، تنها وجود آب است كه مردم شهداد را به این منطقه پایبند كرده است.


نوشته شده در : چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: کلوت شهداد ،

فدراسیون فوتبال: کی‌روش ماندنی شد

به گزارش "ورزش سه"، وی که تمایلی به افشای نام خود نداشت گفت: دیروز اعضای کادر فنی تیم ملی با مراجعه به امور مالی فدراسیون فوتبال دستمزد معوقه خود را دریافت کردند. پاداش پیروزی ملی پوشان هم روز سه شنبه پرداخت می شود. ملی پوشان تا زمان ترمیم کامل زمین کمپ می توانند در دستگردی تمرین کنند. مذاکرات با ستاد کل نیروهای مسلح برای استفاده از بازیکنان سرباز در ترکیب تیم ملی آغاز شده و در حال ختم شدن به جاهای خوبی است و با مذاکرات خوبی که انجام شده تیم ملی از این پس با پرواز چارتر راهی کشورهای خارجی شد. از سویی تلاش های مهدی تاج برای اینکه ساختمان ایفمارک با اولویت تیم ملی خدمت رسانی کند وجود دارد و به نوعی با اقداماتی که در روزهای اخیر بلیط هواپیما صورت گرفته خواسته های کی روش یکی یکی در حال  اجراء است و حال وی دیگر بهانه ای برای رفتن یا صحبت از استعفاء ندارد.


این عضو هیئت رئیسه ادامه داد: مهدی تاج در روزهای اخیر حتی یک روز هم در دفتر کار خود در فدراسیون فوتبال حاضر نشده و در همه این روزها تلاش کرده تا با ملاقات های گوناگون مشکلات تیم ملی را مرتفع کند. ضمن اینکه مهدی تاج طرح انتخاب نهایی پیراهن  تیم ملی را به کی روش واگذار کرده و به صراحت گفته اگر لباس هایی که در اختیار تیم ملی قرار می گیر فاقد کیفیت لازم باشد به ایتالیا برگشت داده می شود و در صورت تکرار قرارداد فسخ خواهد شد چون این یکی از بندهای قرارداد منعقده بین فدراسیون فوتبال و هم چنین شرکت جیووا است.

منبع: ورزش 3 varzesh3.ir


نوشته شده در : دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: فدراسیون فوتبال ، کی‌روش ، تیم ملی ایران ، ایران ، تیم ، ملی ،

تیم منتخب فصل فوتبال ایران

گروه آنالیز پُر بیننده‌ترین وب سایت ایران با رصد کردن یک فصل از مسابقات 11 بازیکن برتر را انتخاب کرده است.

با توجه به تعدد بازیکنان خوب و آنهایی که نمایش قابل قبولی در این فصل داشته‌اند، سه تیم منتخب به ترتیب اولویت در نظر گرفته شده است:

این سه تیم منتخب شامل 33 بازیکن با کیفیت این دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران است که حداقل نزدیک به 20 بازیکن دیگر نیز می‌توانستند در بین برگزیدگان "ورزش سه" جای بگیرند. انتخاب این تیم با مشورت سرمربیان و کارشناسان فوتبال همراه بوده و سعی کرده‌ایم در این انتخاب طوری عمل کنیم که حقی از بهترین‌های سیروان خسروی این فصل فوتبال ایران ضایع نشود.

دروازه‌بان

فرناندو ده‌خسوس (استقلال خوزستان)


انتخاب دروازه‌بان شماره یک این فصل فوتبال ایران کار بسیار دشواری است، بلیط هواپیما چرا که سید مهدی رحمتی گلر تیم استقلال تهران در این فصل نمایشی جالب توجه داشت و چهره اول تیمش بود ولی با این حال فرناندو ده‌خسوس دروازه‌بان برزیلی استقلال خوزستان با 17 کلین‌شیت و کسب آماری خارق‌العاده و البته بالا بردن جام قهرمانی، عنوان دروازه‌بان برتر این فصل فوتبال ایران را به خود اختصاص داد. ده‌خسوس که در تمام فصل بدون نوسان و فوق‌العاده کار کرد هرگز اشتباه فاحشی که منجر به شکست تیمش شود انجام نداد و شاید این تنها نقطه برتری او مقابل سید مهدی رحمتی بود که این دروازه‌بان نیز درخشان و الهام‌بخش استقلالی‌ها کار کرد. ده‌خسوس که درخشش او در نیم‌فصل اول آنقدرها هم جدی گرفته نشد حالا یکی از مهم‌ترین بازیکنان استقلال خوزستان برای کسب عنوان قهرمانی فصل ارزیابی می‌شود. این دروازه‌بان  برزیلی در پایان یک فصل خاطره‌انگیز در فوتبال ایران ممکن است فصل بعدی را در تیم دیگری بگذراند. ده‌خسوس همچنین یک پنالتی را در بازی رفت سیاه جامگان مهار کرده و هفته سیزدهم مقابل راه‌آهن نیز پاس گل داده است؛ کاری که کمتر دروازه‌بانی توانایی انجام آن را دارد.

مدافعان


رامین رضائیان (پرسپولیس)


اگر پرسپولیس فاتح لیگ برتر فوتبال ایران می‌شد سال خوب رامین رضائیان در جمع قرمزپوشان کامل شده بود. این مدافع شمالی که پس از تجربه بازی در صبا و راه‌آهن به پرسپولیس آمد در نخستین فصل حضور در جمع قرمز پوشان نمایش قابل توجهی از خود نشان داد و به عنوان یکی از رونده‌ترین مدافعان راست طی سالیان اخیر به چشم آمد. استایل تهاجمی پرسپولیس و بازی رو به جلوی این تیم نیز به رضائیان کمک کرد تا حضور همیشگی روی دروازه حریفان داشته باشد. رضائیان در این فصل 5 گل زد و در دادن موقعیت‌سازی گل نیز با 3 پاس موفق عمل کرد تا با فاصله نسبت به رقبای دیگر به عنوان بهترین مدافع راست فوتبال ایران انتخاب شود.

 
موسی کولی‌بالی (استقلال خوزستان)


موسی کولی‌بالی‌ بازیکن اهل مالی، یکی از جوان‌ترین‌های خرید بلیط چارتر استقلال خوزستان است که در فصل گذشته از ستون‌های اصلی تیمش برای فتح قهرمانی لیگ بود. این بازیکن که توسط عبدالله ویسی کشف شد و در فوتبال ایران فعالیت می‌کند یک مدافع سخت‌گیر، سریع و با هوش است که اکثر مهاجمان لیگ از رویارویی با او خاطره خوشی ندارند. کولی‌بالی که دومین فصل حضور در استقلال خوزستان را پشت سر می‌گذارد تنها بازیکنی بود که پس از فصل اول حضور در اهواز به کشورش باز نگشت و در دومین سال بازی خود نمایش قابل توجهی نشان داد و حالا به جمع ستارگان این فصل فوتبال ایران تعلق دارد. این بازیکن بلند قامت در شرایطی که فوتبال ایران از نظر مدافعان وسط شرایط چندان مناسبی ندارد، یک نعمت برای ویسی بود و نقش زیادی در کسب قهرمانی استقلال خوزستان داشت. کولی‌بالی در این فصل یک گل مقابل سیاه جامگان زد و یک گل پاس گل در هفته ششم برابر صبا داد تا نمایش موثر او بیشتر نمایان شود.


سید جلال حسینی (نفت تهران)


سید جلال حسینی در بازگشت به لیگ برتر فوتبال ایران به خصوص در نیم‌فصل دوم فوق‌العاده نشان داد و آنقدر بدون اشتباه بازی کرد که نفت با وجود حضور در سکوی پنجم رقابت‌های لیگ برتر دومین آمار مثبت در خط دفاعی را به خود اختصاص داده است. سید جلال که با تجربه و سن و سال‌دار است آمادگی بدنی خود را کاملا حفظ کرده و توانسته با نمایش‌های خوب و بازی شجاعانه کماکان جلوتر از همه جوان‌ترها بهترین مدافع وسط ایرانی لیگ برتر باشد. او که در غیاب آندرانیک تیموریان، کاپیتان تیم ملی نیز خواهد بود قصد دارد کماکان در بالاترین سطح فوتبال ایران به کار خود ادامه دهد. حسینی با وجود بازی در منطقه‌ای که برخوردهای زیادی رخ می‌دهد حتی یک بار هم به دلیل محرومیت بازی‌های نفت را از دست نداد و علاوه بر آن با زدن دو گل از این نظر هم موفق عمل کرد.

 
سعید آقایی (تراکتورسازی)


امسال سال خوبی برای چپ‌پاهای فوتبال ایران بود و دو چهره تازه نام خود را در فوتبال ایران روی زبان‌ها انداختند؛ سعید آقایی از تراکتورسازی و محمد انصاری از پرسپولیس. آقایی که جوان‌تر از انصاری است در طول این فصل نمایش کم نوسانی داشت و از بهترین‌های تیم امیر قلعه‌نویی و تونی اولیویرا محسوب می‌شد. او که با گذراندن خدمت سربازی سال آینده نیز در کنار تراکتورسازان به کار خود ادامه خواهد داد مدافع با اعتماد به نفس و خوش فیزیکی می‌باشد که هم در دفاع و هم در حمله قابلیت‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. آقایی پای چپ هنرمندی دارد و البته با کمی سخت‌گیری و تمرین بیشتر به مدافعی در سطح تیم ملی بدل خواهد شد تا با رقابت او و انصاری و شاید مهرداد پولادی مشکل تیم ملی در دفاع چپ به حداقل خود برسد. این مدافع تند و تیز تراکتورسازی در نخستین بازی دور برگشت مقابل نفت تهران گلزنی کرد تا تیمش به 3 امتیاز خارج از خانه برسد و علاوه بر آن دو پاس گل نیز داده است.

هافبک‌ها

امیدابراهیمی (استقلال)


امید ابراهیمی یکی از بهترین های فصل گذشته لیگ برتر ایران بود که نام خود را در جمع بهترین گلزنان لیگ نیز قرار داد؛ عنوانی که البته با توجه به پست امید جالب توجه به نظر می‌رسد و ارزش کار او را نمایان می‌کند. ابراهیمی در مقطع طولانی حساس بخصوص زمانی که روزبه چشمی کنار او در خط میانی استقلال بازی می‌کرد نمایش فوق‌العاده و روی یک خط داشت و از بهترین‌های تیمش بود. ابراهیمی که لیگ چهاردهم توسط امیر قلعه‌نویی به استقلال اضافه شده کماکان ستاره این تیم محسوب می‌شود و نکته مهم شخصیت فوق‌العاده و بی‌حاشیه‌گی او می‌باشد که وی را در جمع اهالی فوتبال و البته هواداران محبوب‌تر هم کرده است. این هافبک  اصلیتی شمالی دارد در فصل آینده قصد حضور در یک لیگ خارجی را خواهد داشت اما استقلالی‌ها تمام عزمشان را برای حفظ او جزم کرده‌اند. ابراهیمی به غیر از هفته‌های دوازدهم و بیست و دوم که محروم بوده، به صورت کامل در ترکیب استقلال بازی کرده موفق به زدن 10 گل و  دادن یک پاس گل شده است؛ البته اگر پنالتی این هافبک ملی‌پوش در بازی رفت استقلال اهواز گل می‌شد در رده دوم گلزنان لیگ برتر نیز قرار می‌گرفت.

محسن مسلمان (پرسپولیس)


امسال سال تولد دوباره محسن مسلمان در فوتبال ایران بود؛ سالی که این هافبک جوان خرید بلیط هواپیما پس از کسب موقعیت‌های مختلف در فوتبال ایران دوباره به خود آمد و سطح جدیدی از بازی خود را به نمایش گذاشت. مسلمان بعد از یکی، دو فصل حضور و روزهای ناموفق در ذوب‌آهن در شرایطی که به نظر می‌رسید به مرور تبدیل به یک بازیکن حاشیه‌نشین و یک استعداد سوخته خواهد شد زیرنظر برانکو ایوانکوویچ و با تلاش بسیار، خود را به سطح اول فوتبال ایران بازگرداند. مسلمان این‌بار تبدیل به یک هافبک توپ‌گیر و بازی‌ساز شد. مورد اول، توپ‌گیری چیزی بود که قبلا در بازی او وجود نداشت اما او با تمرین و نگه داشتن خود در مرز آمادگی خود را به سطحی رساند که پیش‌تر از وی ندیده بودیم. حالا حضور مسلمان در تیم‌ملی هم چیز چندان عجیبی نیست و این بازیکن سابق تیم‌های ملی پایه که این فصل در 21 بازی به صورت ثابت و دو بار تعویضی یک گل زده و 4 پاس گل داده و در بسیاری از حملات تیمش نقش داشته می‌تواند دوباره ملی‌پوش شود.


سروش رفیعی (تراکتورسازی)


سروش رفیعی هافبک باکلاس درجه اول است. این خبر تازه‌ای در فوتبال ایران نیست و همه نسبت به کیفیت بازی این ستاره سابق فولادخوزستان اتفاق نظر دارند. رفیعی که تیم‌ملی از خدمات او محروم است، امسال در تراکتورسازی نیم‌فصل بیرون‌نشینی خود را جبران کرد و دوباره به سطح اول فوتبال ایران بازگشت. رفیعی بخصوص در بازی‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس کیفیت و شعور فوتبالی خود را به نمایش گذاشت و این فصل را با یک گل استثنایی به دروازه سیدمهدی رحمتی در هفته بیست و نهم تمام کرد. رفیعی همان بازیکنی است که دراگان اسکوچیچ درباره‌اش می‌گوید: «اگر او را به من بدهید با هر تیمی قهرمان ایران می‌شوم»؛ از سروش خواهیم شنید چراکه او هنوز در ابتدای راه است و امیدواریم که وی را در لیگی بزرگتر ببینیم. این هافبک با تکنیک و خوش اخلاق در لیگ پانزدهم 4 گل به ثمر رساند، 7 پاس گل داد و یک پنالتی گرفت تا فصل خوبی را در کارنامه‌اش ثبت کرده باشد.

رحیم زهیوی (استقلال‌خوزستان)


رحیم زهیوی امروز در گفت‌وگویی اعلام کرده شبیه‌ترین بازیکن به ریاض محرز، ستاره الجزایری تیم لسترسیتی شگفتی‌آفرین لیگ‌برتر فوتبال انگلیس است. او که دو گل نهایی استقلال‌خوزستان را وارد ذوب‌آهن کرد تا جشن قهرمانی در اهواز برپا شود، چارتر 118 حالا تبدیل به ستاره فوتبال ایران شده است؛ اگرچه کمی دیرتر از حدی که بازیکن‌ها باید خودی نشان بدهند. زهیوی که حالا نمایش درخشانش در طول فصل از عوامل اصلی قهرمانی تیم استقلال‌خوزستان ارزیابی می‌شود، بازیکنی است که بعد از سال‌ها پرسه زدن در تیم‌های مختلف باشگاهی ناگهان در لیگ‌برتر درخشیده و قدرت تکنیک خود را به همگان نشان داده است. البته نکته جالب اینجاست که در 27 سالگی در کجای فوتبال ایران فعالیت می‌کرده که هیچ چشمی قادر به شکار او نشده است. او که از تیم نفت آبادان به استقلال‌خوزستان آمده یک فوتبالیست تکنیکی محسوب می‌شد اما حالا یک وینگر تماشایی و سرعتی در بازی ذوب‌آهن نشان داد که قادر به گلزنی با ضربه سر نیز هست. زهیوی نیز مثل دیگر هافبک‌های برتر ایران در گل‌های تیمش نقش ویژه‌ای با زدن 7 گل و دادن 4 پاس گل در 28 بازی داشته است.

امید عالیشاه(پرسپولیس)

 

امید عالیشاه بهترین پاسور این فصل لیگ‌برتر فوتبال ایران است. این بازیکن شمالی اصیل با آن قد و قامت کوتاه جوهره فوق‌العاده‌ای در فوتبال دارد. عالیشاه که در این اواخر بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را به بازو می‌بست این فصل بهترین سال فوتبالی‌اش را پست سر گذاشت. اگرچه دو جا با تصمیم‌گیری‌های بهتر می‌توانست تغییری در شرایط پرسپولیس ایجاد کند. این بازیکن که چپ پای کلاسیک و رونده است، در 26 بازی این فصل که در زمین حضور داشت بارها و بارها خط دفاعی حریف را به هم ریخت و البته قدرت خود را در شوت‌زنی و سرزنی نیز به نمایش گذاشت. اگر از علی پروین بپرسید می‌گوید عالیشاه بهترین فوتبالیست ایران است اما به هرحال برای اینکه همه به این نظر برسند او باید به تمرین و تلاش بیشتری دارد آنقدر که پرسپولیس پای قهرمانی نماند. عالیشاه در فصلی که سه بار محروم بود و یک مرتبه نیز پرسپولیس را همراهی نمی‌کرد با زدن 6 گل و دادن 8 پاس گل یکی از امتیازآورترین بازیکنان لیگ محسوب می‌شود.

مهاجم

مهدی طارمی(پرسپولیس)

 فصل رویایی مهدی طارمی با گلزنی بالای 25 گل به پایان می‌رسید، های چارتر اگر قدر فرصت‌هایی که به دست می‌آورد یا اینکه هم‌تیمی‌های پرتلاشش برای او مهیا می‌کردند را می‌دانست. طارمی که با 16 گل عنوان آقای گلی لیگ را به دست آورد با قهرمان نشدن پرسپولیس از مزه این افتخار کم کرد. او که امسال ظهوری فوق‌العاده در فوتبال ایران داشته 4 بازی را به دلیل محرومیت از دست داده و در پنالتی زدن نیز با گل نکردن 3 پنالتی موفق نبود اما نکته مهم خلاقیت و قدرتی است که او را تبدیل به بهترین مهاجم شاغل در فوتبال ایران می‌کند؛ اگرچه طارمی با جوانی و تجربه کمش واقعا ناراحتی برانکو ایوانکوویچ را باعث شده ولی سرمربی پرسپولیس عقیده دارد طارمی پتانسیل زدن نزدیک به 30 گل در فوتبال ایران را دارا است، به شرطی که کمی گوش به فرمان و کم حاشیه‌تر باشد، چیزی که به هر حال فوتبال هر جوانی را در لیگ ایران تحریک می‌کند. آقای گل فوتبال ایران که امسال موفق به کسب جام نشده این فرصت را دارد که در سال‌های بعد باز هم بهتر از این نمایش بدهد. طارمی در 24 بازی 90 دقیقه‌ای و یک بازی که به صورت جانشین وارد میدان شد 16 گل زد، 3 پاس گل داد و هشت پنالتی گرفت که رکورد فوق‌العاده‌ای برای مهاجم نوک تیم ملی محسوب می‌شود.


منبع: ورزش 3 www.varzesh3.irنوشته شده در : یکشنبه 26 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: تیم منتخب فصل فوتبال ایران ، تیم منتخب ، فصل ، فوتبال ایران ، امید ابراهیمی ، مهدی طارمی ،

بیوگرافی سیروان خسروی

سیروان خسروی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۶۱)، خواننده سبک پاپ، تنظیم کننده، آهنگساز ، صدابردار و ناظر ضبط ایرانی است. وی همچنین برادر بزرگتر زانیار خسروی، از خوانندگان سبک پاپ است.

زندگی نامه سیروان خسروی

سیروان خسروی در سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد و از سن ۱۱ سالگی به مدت چهار سال نزد اوی جونیو به آموزش موسیقی و کیبورد پرداخت. او از همان دوران نوجوانی با دیدن کارتون Lion King (شیر شاه) به موسیقی التون جان علاقه مند شد.

وی در ۱۶ سالگی زیر نظر کاوه یغمایی با اصول نوازندگی کیبورد و سبک راک آشنا شد. او مدتی بعد به همراه ۴ نفر از دوستان خود یک گروه راک زیر زمینی را تشکیل داد که در آن به اجرای قطعات گروه‌های مطرح راک نظیر Beatles، Pink Floyd، Dire straits و Police و... می‌پرداختند. او پس از یک سال همکاری در گروه از آنها جدا شد. سیروان همراه گروه کاوه یغمایی در دو کنسرت سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ به عنوان نوازنده کیبورد در آن حضور داشت که این تنها اجراهای سیروان به عنوان نوازنده بر روی صحنه بوده‌است.

مهمترین عامل در وارد شدن سیروان به عرصه موسیقی حضور و آشنا شدن وی با مراحل ضبط آلبوم (مترسک) کاوه یغمایی بوده‌است. آلبوم مترسک محرک اصلی سیروان برای شروع آهنگسازی و بیان ایده‌ها و افکار خرید بلیط چارتر موسیقی اش بود. سیروان از از سال ۱۳۷۹ در آلبوم‌های بسیاری از خوانندگان به عنوان صدابردار، ناظر ضبط، تنظیم کننده و آهنگساز حضور داشت تا اینکه پس از آشنایی با امید اطهری نژاد در سال ۱۳۸۰، مراحل تهیه اولین آلبوم شخصی خود با نام تو خیال کردی بری را شروع کرد و پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۱۳۸۴ موفق به انتشار آن شد. با اینکه آلبوم تو خیال کردی بری فروش چشمگیری نداشت اما سیروان از اینکه توانسته بود سبک مورد علاقه اش را که تحولی در آهنگسازی، تنظیم، اجرا، میکس و مسترینگ بود به گوش مردم برساند راضی و خوشحال بود. با وجود عقیده اکثریت موزیسینها که در موسیقی ایران برای سبک وی شانسی قائل نبودند، با انگیزه بیشتر توانست به جایگاهی برسد که در حال حاضر اکثریت او را به عنوان بهترین تنظیم کننده ایران و یکی از محبوبترین خوانندگان می‌شناسند که کارهایش معمولا با استقبال عمومی روبرو می‌شود.

او در تابستان ۱۳۸۹ در فیلم سوت پایان نیکی کریمی در حضوری کوتاه در نقش خود ظاهر شد.

سیروان، مراحل ساخت دومین آلبوم خود با نام ساعت ۹ را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و بعد از چهار سال آن را در اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ منتشر کرد.

در اسفند ماه ۱۳۸۸ سیروان خسروی برای اولین بار کنسرت خود را برگزار کرد خرید بلیط هواپیما که با استقبال فوق العاده طرفدارانش مواجه شد. در سال ۱۳۹۰ وی با خواندن و تنظیم و آهنگسازی تیتراژ و موسیقی متن سریال ساختمان پزشکان سروش در بین عامه مردم شناخته تر شد. او از سال ۸۸ تا کنون درگیر کارهای نهایی آلبوم جدیدش با نام جاده رویاها است و هوادارانش بی صبرانه منتظر آلبوم جدیدش هستند.

در سال ۱۳۸۹ خواننده و آهنگساز مطرح ایرانی سیاوش قمیشی از سیروان به عنوان بهترین موزیسین ایرانی نام برد

در حال حاضر درگیر تولید آلبوم و آهنگهایی برای هنرمندانی نظیر شهاب رمضان , احسان خواجه امیری , محمدرضا فروتن و ... میباشد.

از موفقترین همکاری های او با خوانندگان دیگر میشود به آهنگهای زیر اشاره کرد:

وایسا دنیا (رضا صادقی)

خاطره‌ها (معین)

یالا (مهدی اسدی)

طفره نرو (زانیار)

ریسک (زانیار)

عشق من باش (بهنام صفوی)

نمیدونم (احسان خواجه امیری)

حضور در تلویزیون

سیروان خسروی برای اولین بار در برنامهٔ ویژه تحویل سال ۱۳۹۱ به نام تحویل بهار با اجرای فرزاد حسنی در شبکه سوم سیما حاضر شد و همچنین آهنگ تیتراژ پایانی سریال ساختمان پزشکان را به صورت زنده اجرا کرد.

ساعت 9 ... یه خیابون من تنها
یه عالم فکرنم بارونچند تا رؤیا


آدماتصویر کوتاه ... تو خیابون
یخ زده خاطره ها تونگاشون

تو پیاده رو انگار تو رو می بینم
چقدر شکل تویه بزار ببینم


رد شدی؟ یاکه هنوز همونجا هستی؟
منو میبینی؟ یاباز چشماتو بستی؟

زیر پامون ،خش خش برگای زرد
مثل دوستیمون هواخیلی سرد،اما چه خوب بود
یک کافی شاپ ،قهوه و تلخی حرفات
چشماتو بغض منو هدیه دستات اما چه خوب بود
اما چه خوب بود


دلم یه جوری شد
همون نگاه بود
خاطرات ما دوتا همینجاها بود
انگاری چند سال پیش ،همین روزا بود
فک کنماون آخری خاطره ها بود

خیلی دیرهوقت فکر کردن ندارم
نمیدونم چراباز یادم میارن؟

دوست دارمفکر نکنم اما نمیشه
اون نگاه ،دیگه ازم جدا نمیشه

زیر پامون ،خش خش برگای زرد
مثل دوستیمون هواخیلی سرد،اما چه خوب بود
یک کافی شاپ ،قهوه و تلخی حرفات
چشماتو بغض منو هدیه دستات اما چه خوب بود
اما چه خوب بودروزهای گرم تابستون ، هنوز از یادم نرفته

اون روزها ندیده بودیم ، ما هوای غم گرفته

نمی دونستیم تو سرما ، گل یخ بسته می میره

ابر خاکستری یک روز ، روی خورشید رو می گیره ، می گیره

خرید بلیط چارتر هواپیما

اون روزها ما به نگاهی ، دل می باختیم عاشقونه
فکر می کردیم که همیشه ، دلمون عاشق می مونه
باورش سخته که امروز ، بین ما محبتی نیست
برای بخشش احساس ، دست با سخاوتی نیستاون روزها بین من و تو ، حرف عشق و سادگی بود

توی قلب پر امیدت ، شور و شوق زندگی بود

دیگه فرصتی نمونده ، وقت رفتنه به فردا

فردایی که دستای ما ، سرد و خسته ، تک و تنها ، تک و تنها

بلیط چارتر مشهد کیش

اون روزها ما به نگاهی ، دل می باختیم عاشقونه
فکر می کردیم که همیشه ، دلمون عاشق می مونه
باورش سخته که امروز ، بین ما محبتی نیست
برای بخشش احساس ، دست با سخاوتی نیست


نوشته شده در : شنبه 25 اردیبهشت 1395  توسط : maralurmu maralurmu.    نظرات() .

برچسب ها: بیوگرافی سیروان خسروی ، بیوگرافی ، سیروان خسروی ، سیروان ، خسروی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic